Dne 2.9.2021 se úspěšně konala již 6. konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl v kině Dlabačov v Praze.

I za aktuálních epidemiologických opatření omezující se konání akcí s osobní účastí bylo na konferenci 110 návštěvníků a byla tak po velmi dlouhé době možnost se osobně setkat se zástupci průmyslu, vědy a výzkumu, leteckých autorit a dalších.

Na konferenci vystoupili s přednáškou například ředitel Úřadu pro civilní letectví, generální ředitel Řízení letového provozu, vedoucí úseků věnujících se UAV na Ministerstvu dopravy ČR a Dopravném úradu Slovesnké republiky.

Konferenci moderoval prezident Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, který také na úvodu představil rozsáhlé aktivity Aliance za poslední rok i přes epidemiologická omezení. Samotná konference byla rozdělená na tři hlavní bloky – Legislativa, Věda a Výzkum a Praktické využití UAV a novinky. V průběhu konference bylo možné si také vytisknout u Dronetag registrační štítek na dron zdarma.

V následujících dnech nasdílíme také prezentace ke stažení.

Ještě jednou děkujeme Všem návštěvníkům za velkou účast, děkujeme partnerům konference – Honeywell, Phase One, RENOMIA a Řízení letového provozu ČR a těšíme se za rok na viděnou.

Zde je krátké video z DronEdge 2021:

Zde několik fotografií z akce: